Aktuális napi nemesfém ára

Napi arany árfolyam Ft/g

  • március. 22. (Sze)

    Szín 58 226 EUR/kg
    Szín 22 540 Ft/g
    14K 13 148 Ft/g

  • március. 21. (K)

    Szín 57 924 EUR/kg
    Szín 22 517 Ft/g
    14K 13 135 Ft/g

  • március. 20. (H)

    Szín 59 328 EUR/kg
    Szín 23 408 Ft/g
    14K 13 655 Ft/g

További arany árfolyam adatokért látogasson el a következő oldalra: www.arany-arfolyam.hu.
Az arany világpiaci árfolyamát a piac határozza meg. A világpiaci árfolyam nem azonos az arany felvásárlási árával. A fenti árfolyam számítások elsősorban a nemesfém kereskedők munkáját hivatott könnyíteni, azonban a legnagyobb igyekezetünk ellenére is előfordulhatnak hibák az oldalon. Az árfolyam adatok helyességét minden döntés előtt ellenőrizze! Az oldal üzemeltetője arany vásárlásával nem foglalkozik és a fenti adatok helyességét nem garantálja.


1 gramm arany ára

1 gramm arany ára = 0,0321507463618939 uncia arany ára. A 14 karátos arany finomsága (aranytartalma) 583,33 ezrelék.

MNB középárfolyam - 2023

A megújult arany árfolyam oldalon helyett kaptak a hivatalos MNB középárfolyam adatok is. A hétköznapokon délelőtti órákban frissített adatok megtekintéséhez tovább az MNB középárfolyam - 2023 oldalra. Az adatokat a magyar nemzeti bank (MNB) teszi közzé. Az MNB középárfolyam számításához a nemzeti bank a tíz legaktívabb deviza ügyleteket bonyolító bank által közzétett árfolyamokat veszi alapul.

Hírek

Arany árfolyam hírek - Piaci összefoglaló - 2013. 1. félév
2013 április közepén történ zuhanás óta nem tudott talpra állni az arany. Már az 1200 dolláros szinthez is nagyon közel jár az unciánkénti árfolyam. Friss prognózisok és elemzések az elmúlt napokból:
 
2013-06-27 11:49 - Erste prognózis: 1480 dolláros aranyár jöhet

Az arany a pozitív fundamentumok miatt az elkövetkezendő negyedévek során nagyobb figyelmet kap, s így az árfolyam növekedésnek indul a jelenlegi szintekről, ám a várt javulás időbe telik – írja Hans Engel, az Erste Group részvénypiaci elemzője(...) Várakozásaink szerint a monetáris bővítést célzó jegybanki politika tovább folytatódik, ez pedig mindenképpen az arany árfolyamának emelkedéséhez vezet.(...) 
Teljes cikk olvasásához: tovább a gazdasagi rádió oldalára
 
 
2013.06.24 16:27 - A nagybanknak sem kell az arany. Forrás: Origo, investor.hu.

Arany árfolyam 2008-tól 2013 1.félévigTovábbra sem fog magához térni az arany, és év végén 1300 dollár körül, 2014 végén pedig 1050 dollár körül lesz az árfolyama a Goldman Sachs elemzői szerint. A bankház ezzel rontott az arannyal kapcsolatos előrejelzésein, mivel korábban ennél kissé magasabb árfolyammal számolt. A pesszimizmus legfőbb oka a Fed eszközvásárlási programjának közelgő visszafogása, a nemesfém drágulását korábban támogató pénzpumpa fokozatos leállítása ugyanis nem sok jóval kecsegtet az arany számára.  A nagybefektetők sem hisznek már az aranyban, és közel harmadával vágták vissza a nemesfém árfolyamának emelkedésére játszó pozícióikat. Teljes cikk olvasásához: tovább az investor.hu oldalára
 
 
2013-06-24 11:45 - Tovább adják a nemesfémeket (forrás: portfolio.hu)
 
Arany árfolyam 2013 1.félév
A hétfői kereskedésben folytatódik a nyersanyagok gyenge teljesítése, miután az előző héten Ben Bernanke arról számolt be, hogy az eszközvásárlási program keretösszegét akár már idén visszavághatják. Hétfő délelőtt az egyes árupiaci kategóriák közül a nemesfémek kullognak a mezőny végén, az ezüst újabb, közel 2 százalékkal került lejjebb. 
Az árupiacon továbbra is éreztetik hatásukat a Fed előző heti ülését követő sajtótájékoztatón elhangzottak. Ben Bernanke ugyanis megerősítette azokat a véleményeket, hogy rövidesen jöhet a jegybanki pénznyomda ütemének lassítása, majd teljes leállítása.(...)
 Teljes cikk olvasásához: tovább az  porftolio.hu oldalára
 
Posted on 2013 Jun 27
Powered by CuteNews